بازرگانی خسروی تنها وارد کننده رسمی محصولات هانتر در ایران

جستجو کردن

فروش انواع تجهیزات و محصولات هانتر به صورت تخصصی

روتورها

سیستم ST

اسپری ها

نازل ها

شیر های برقی

کنترلرها

لوازم جانبی کنترلرها

سنسورها

تنطیم اولیه شبرهای برقی

 

 

در این بخش،عملیات پایه شیرها را بررسی خواهیم کرد.

اگر می‌خواهید شیرها را در حیاط خود بیابید،در اینجا ما یک نصب معمولی با چهار یا پنج جعبه شیر داریم.

 اینجا یک شیر یک اینچی ICV داریم که با کانکتورهای سبک ضد آب نصب شده است.

سیم کشی اینجا به شیربرقی منتهی می‌شود،این همان چیزی است که شیر را به صورت الکتریکی فعال می‌کند.در وسط دسته کنترل جریان داریم.دسته کنترل جریان میزان آبی که از شیر عبور می‌کند را تنظیم می‌کند.در مرکز آن،ما پیچ دستی تخلیه کننده را داریم که به صورت دستی شیر را فعال می‌کند،و همچنین یک تنظیم کننده فشار Accu-Set وجود دارد.

این یک لوازم جانبی نصب شده در میدان است که به شما این امکان را می‌دهد که فشاری را که می‌خواهید بعد از شیر داشته باشید.

برای کارکردن دستی شیر،شیربرقی را بگیرید و خلاف جهت عقربه های ساعت یک ربع دور بچرخانید خواهید شنید که آب به جریان میفتد.شیربرقی را رها کنید و پس از بررسی میدانی سر شیر و آماده شدن برای خاموش کردن آن،به راحتی شیربرقی را یک ربع دور به سمت عقربه های ساعت بچرخانید و زیاده روی نکنید چون احساس خواهید کرد که متوقف شده است و خواهید شنید که جریان آب متوقف شده است.

دراینجا ما شیر ICV را داریم،در مورد عملیات کلی شیر با شناسایی قسمت های مختلف شیر شروع میکنیم.در نیمه ی پایینی،بدنه ی شیر را داریم و نیمه ی بالایی کلاهک شیر است که با چند پیچ نگه داشته شده است.در قسمت مرکزی هم دیافراگم شیر را داریم‌.و در بالای دیافراگم ما ساقه مرکزی را داریم که تا یک دسته کنترل جریان بالا می‌رود.

دسته کنترل جریان میزان باز شدن دیافراگم را تنظیم می‌کند و به آب اجازه می‌دهد تا زمانی که دریچه باز می‌شود از آن عبور کند.

در بالای پیچ کنترل جریان،ما چیزی را داریم که به آن پیچ دستی تخلیه می‌گویند‌.

و باز کردن پیچ دستی تخلیه اجازه می‌دهد تا آب از آن سوراخ خارج شود و به دیافراگم اجازه می‌دهد تا باز شود پس دریچه نیز با آن باز می‌شود.

اینجا شیربرقی را داریم و این همان چیزی است که برق را از کنترلر دریافت می‌کند.

شیربرقی دارای یک پیستون در پایین است.هنگامی که به صورت الکتریکی فعال می‌شود،پیستون بالا می‌رود.

و هنگامی که بالا می‌رود،این واشر لاستیکی کوچک از جای خود جدا می‌شود و به آب اجازه می‌دهد تا از درگاه اگزوز پایین برود و در نتیجه فشار بالای دیافراگم را کاهش می‌دهد و به دیافراگم اجازه می‌دهد تا به سمت بالا حرکت کند و به آب اجازه می‌دهد تا جریان پیدا کند.

دیافراگم با چیزی به نام دیفرانسیل سطح کار می‌کند. 

و همان طور که می‌بینید دیافراگم به صورت افقی در شیر می‌نشیند.

همان طور که می‌بینید سطح بالایی دیافراگم،قطر بسیار بیشتری از سطح پایینی آن دارد.

بنابراین،تفاوت در سطح،چیزی است که دیفرانسیل را ایجاد می‌کند.

قسمت بالایی دریچه دارای چیزی به نام محفظه کلاهک است و شما میتوانید آن را در داخل اینجا ببینید.

در زمانی که شیر هیچ کاری انجام نمیدهد،دیافراگم روی جایش می‌نشیند و هیچ فراری از آب در بالا وجود ندارد،بنابراین تحت فشار است.

پیستون پایین است،پس اجازه نمی‌دهد آب خارج شود تا فشار روی دیافراگم قرار گیرد.

هنگامی که کنترلر شیر را به صورت الکتریکی روشن میکند،پیستون بالا می آید   فشار و آبی که در بالای دیافراگم قرار دارد اجازه خروج از درگاه اگزوز و جریان پایین را پیدا می‌کند.

هنگامی که آب خارج میشود،فشار در اینجا کاهش می یابد و به دیافراگم اجازه می‌دهد تا از جای خود به سمت بالا حرکت کند که باعث می‌شود تا آب از پایین دست خارج شود.همچنین ممکن است چیزی به نام شیر ضدسیفون داشته باشید.

این چیزی نیست که در جعبه ی شیر قرار بگیرد،اما معمولا با فاصله ی ۱۶ اینچی در بالای زمین نصب می‌شود.

این یک سبک مفصل لغزشی است لما با همان فرض کار می‌کند : 

نیمه جلو قسمت ضدسیفون است و نیمه عقب دارای بدنه،دیافراگم در وسط،همان کنترل جریان و همان شیربرقی د پیچ دستی تخلیه کننده که با چهار پیچ نگه داشته می‌شوند و شیر ICV با شش پیچ نگه داشته می‌شود و این نحوه عملکرد شیرها بود.

مرتبط

محتوا