بازرگانی خسروی تنها وارد کننده رسمی محصولات هانتر در ایران

جستجو کردن

فروش انواع تجهیزات و محصولات هانتر به صورت تخصصی

روتورها

سیستم ST

اسپری ها

نازل ها

شیر های برقی

کنترلرها

لوازم جانبی کنترلرها

سنسورها

دفترچه راهنمای آبپاش PGP حرفه ای دارای جعبه دنده PGP-ADJ شرکت هانتر

با داشتن دفترچه راهنمای آبپاش PGP از شرکت هانتر، کاربران قادرند به طور دقیق و کامل با ویژگی‌ها و عملکرد این آبپاش‌ها آشنا شوند و از بهره‌وری بیشتری در آبیاری فضاهای سبز و باغات خود بهره‌مند شوند. این دفترچه راهنما شامل توضیحات جامع در مورد نحوه نصب، تنظیم و نگهداری این آبپاش‌ها می‌باشد، که به کاربران کمک می‌کند تا از عملکرد بهینه و پایدار این محصولات برخوردار شوند. از این رو، دفترچه راهنما ابزاری مهم و حیاتی برای استفاده بهینه از آبپاش‌های سری حرفه ای دارای جعبه دنده PGP-ADJ شرکت هانتر محسوب می‌شود.

نصب آبپاش PGP در دفترچه راهنمای آبپاش سری PGP

تنظیم زاویه پاشش در دفترچه راهنمای آبپاش سری PGP

کلاهک قابل تنظیم این آبپاشها قبلا با زاویه تقریبه 180 درجه تنظیم شده اند.تنظیم زاویه پاشش این مدل آبپاش دردوحالت قطع و وصل بودن آب امکان پذیر است.توصیه می شود که تنظیمات اولیه آبپاش را قبل از نصب انجام دهید.

 1.  با استفاده از کف دست،برجک آبپاش را در خلاف جهت عقربه های ساعت تا آخر به سمت چپ بچرخانیدتا امکان قطع چرخش به طور کامل برطرف شود( شکل 2).
 2.  برجک را در جهت عقربه های ساعت تا آخر به سمت راست بچرخانید.این تنظیم ،مربوط به بخش ثابت زاویه پاشش است. برای تنظیم زاویه پاشش باید برجک نازل در این وضعیت نگه داشته شود.توقف در انتهای سمت راست تغییر نمی کند.

برای زاویه پاشش در دفترچه راهنمای آبپاش سری PGP

 1.  قسمت پایینی کلید پلاستیکی آچار هانتر همراه آبپاش را وارد سوکت تنظیم کنید ( شکل 3 و 4 ).
 2. درحالی که برجک آبپاش را در انتهای سمت راست نگه داشته اید،آچار را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.هر دور چرخش کامل (360 درجه) آچار، زاویه پاشش را 90 درجه افزایش می دهد.
 3.  زاویه پاشش را بین 40تا 360 درجه تنظیم کنید( شکل5).
 4.  هنگامی که زاویه پاشش به 360 درجه (زاویه پاشش کامل) رسیده باشد آچار تنظیم دیگر نمی چرخد و صدایی مانند جغجغه ایجاد خواهد شد.

برای کاهش زاویه پاشش در دفترچه راهنمای آبپاش سری PGP

 1.  قسمت پایینی کلید پلاستیکی آچار هانتر همراه آبپاش را وارد سوکت تنظیم کنید ( شکل 3 و 4 ).
 2.  درحالی که برجک آبپاش را در انتهای سمت راست نگه داشته اید،آچار را در جهت عقربه های ساعت بچرنانید.هر دور چرخش کامل (360 درجه) آچار، زاویه پاشش را 90 درجه کاهش می دهد.
 3.  زاویه پاشش را بین 40تا 360 درجه تنظیم کنید( شکل3).
 4.  هنگامی که زاویه پاشش به 40 درجه رسیده باشد آچار تنظیم دیگر نمی چرخد و صدایی مانند جغجغه ایجاد خواهد شد.
  شرح شکل 2

توجه : برای انجام تنظیمات لازم است که کلاهک آبپاش باز شود.

شعاع پاشش/فاصله پرتاب در دفترچه راهنمای آبپاش سری PGP

قسمت هشت پر فولادی آچار هانتر را داخا پیچ تنظیم شعاع پاشش کنید(شکل 6). برای کاهش شعاع پاشش آچار را در جهت عقربه های ساعت (در جهت جریان آب) و برای افزایش شعاع پاشش ، آچار را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.شعاع پاشش را می توان تا 25 درصد کاهش داد.
احتیاط : چرخاندن پیچ تنظیم شعاع پاشش بیش از 5 دور کامل ممکن است باعث خرابی این پیچ شود.

تنظیم میزان بارش در دفترچه راهنمای آبپاش سری PGP

چنانچه در منطق خیلی خشک یا خیلی مرطوب سکونت دارید، می توانید نازل آبپاش را تغییرر دهید تا میزان بارش آب کاهش یا افزایش یابد.در مناطق خشک ،نازل بزرگتر و در مناطق مرطوب نازل کوچکتر نصب کنید.

نصب نازل در دفترچه راهنمای آبپاش سری PGP

 1.  قسمت انتهایی کلید پلاستیکی آچار هانتر را در سوکت بالا برنده آبپاش قرار دهید و آن را 90 درجه بچرخانید.برای دسترسی به سوکت نازل ،رایزر را به طرف بالا بکشید(شکل 8).
 2. با استفاده از قسمت هشت پر آچار هانتر پیچ تنظیم شعاع پاشش را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. ( شکل 6) تا مطمئن شوید که مانع باز کردن سوکت نازل نباشد. اگر نازل از قبل نصب شد، با بیرون آوردن پیچ تنظیم و برقرارکردن جریان آب یا با گرفتن گوشهای نازل و بیرون کشدن آن به کمک دم باریک سوزنی می توان نازل را از جای خود خارج کرد.
 3. با فشار انگشت ، نازل مورد نظر را در سوکت نازل جای دهید(شکل 7).توجه داشته باشید که سوکت نازل در زاوای 25 درجه رو به بالا است. گوشهای نازل طوری تنظیم شود که دنده های پیچ تنظیم محدوده نازل مستقیما از میان آنها به طرف پایین برود.سپس پیچ تنظیم محدوده نازل را سفت کنید. فلش برجسته روی سرپوش لاستیکی آبپاش همیشه محل نازل و جهت جریان آب در هنگام جمع شدن آبپاش را نشان می دهد.

تراز کردن سمت راست (ثابت) زاویه پاشش در دفترچه راهنمای آبپاش سری PGP

اگر استاپ (نقطه توقف) سمت راست زاویه پاشش خوب تراز نباشد، در نتیجه هنگام آبیاری یک قسمت از چمن مرطوب یا یک قسمت آن خشک باشد. استاپ سمت راست زاویه پاشش به راحتی قابل تنظیم مجدد است.

برای تنظیم موقعیت بدنه آبپاش و اتصالات، می‌توانید یکی از راههای کل مجموعه را به سمت چپ یا راست بچرخانید تا به موقعیت مورد نظر برسید. این کار به شما امکان می‌دهد تا زاویه آبپاش را به دلخواه تنظیم کنید و آبپاش را در جهت مورد نظر قرار دهید.

برای دسترسی به محفظه آبپاش موقتا خاک را کنار بزنید. این کار از جهت تنظیم و تعویض قطعات و تنظیمات مورد نیاز بسیار مفید است.

اگر سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، من در دسترس هستم تا به شما کمک کنم.

برای تنظیم مجدد سمت راست زاویه پاشش، درپوش بدنه را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید، مجموعه داخلی را جدا کنید، نازل را به سمت راست بچرخانید و دوباره متصل کنید.
توجه : برای تنظیم مجدد سمت راست زاویه پاشش نیازی به حفاری اطراف آبپاش و بیرون آوردن کامل آن نیست.

هانتر سل

بازرگانی خسروی، به عنوان تنها وارد کننده رسمی محصولات هانتر در ایران، با افتخار خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

1. ارائه گارانتی معتبر و رسمی برای محصولات هانتر.
2. ارائه مشاوره و خدمات مهندسی برای پروژه‌های مختلف.
3. ارائه راه کارهای جامع و مقرون به صرفه برای نیازهای مشتریان.
4. ارائه بهترین قیمت در بین رقبا و سایت‌های مشابه.

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما، می‌توانید به وبسایت ما به آدرس www.huntersil.com مراجعه کنید یا با شماره تلفن ۰۲۱۵۵۸۰۸۹۰۹  تماس بگیرید.

مرتبط

محتوا