بازرگانی خسروی تنها وارد کننده رسمی محصولات هانتر در ایران

جستجو کردن

فروش انواع تجهیزات و محصولات هانتر به صورت تخصصی

روتورها

سیستم ST

اسپری ها

نازل ها

شیر های برقی

کنترلرها

لوازم جانبی کنترلرها

سنسورها

برنامه زوج و فرد کنترلر pro c

برنامه زوج و فرد کنترلر pro c

 

با برنامه زوج و فرد کنترلر pro c  الان که هر سه بخش را برای برنامه ی A برنامه ریزی کرده ایم،می‌توانیم اطلاعات برنامه ی B را وارد کنیم.

برای این کار به بخش اول برمیگردیم که تنظیم شروع برنامه هانام دارد.این قسمت نشان می‌دهد که ما هنوز در برنامه ی A قرار داریم‌.دکمه ی PRG را فشار می‌دهیم تا آن را به برنامه B تغییر دهیم.وقتی که به برنامه ی B رفتیم،مانند این است که یک کنترلر دیگر داشته باشیم.

سه بخش را در آن وارد خواهیم کرد.(زمان شروع،زمان اجرا و روزهای آبیاری)
از فلش سمت راست برای رفتن به زمان شروع یا شروع چرخه برای برنامه ی شماره یک استفاده می‌کنیم.

اینجا برنامه ی B را نشان می‌دهد که در حال حاضر خاموش است.میخواهیم که دستگاه آبیاری را در ساعت ۵ صبح شروع کند.

پس از کلید منفی(-) یا مثبت(+) برای رسیدن به ساعت ۵ صبح استفاده می‌کنیم.حالا آبیاری در ساعت ۵ صبح شروع خواهد شد.این کار باعث میشود که چرخه برای برنامه شماره یک،در ساعت ۵ صبح در برنامه ی B شروع شود.حالا که زمان اجرا را برای ساعت ۵ تنظیم کردیم،نشانگر را به این سمت برای تنظیم زمان اجرا حرکت می‌دهیم تا تنظیم کنیم آبیاری از ساعت ۵ تا چه زمانی ادامه پیدا کند.ما هنوز در برنامه ی B هستیم و صفحه نمایش،منطقه ی یک با زمان اجرای صفر را نشان می‌دهد.

به یاد داشته باشید هنگامی که یک گزینه در حال خاموش و روشن شدن است،میتوانید از (+) و (-) برای تنظیم آن استفاده کنید‌ ولی ما منطقه های یک تا پنج کاری نداریم و فقط منطقه ی شش که متعلق به برنامه ی B است را تنظیم می‌کنیم برای رفتن به منطقه ی بعد از فلش راست استفاده می‌کنیم.
به یاد داشته باشید که منطقه های یک تا پنج برای برنامه A هستند.پس ما نمی‌توانیم آنها رادر برنامه ی B تنظیم کنیم.با استفاده از فلش سمت راست به منطقه ی شش می‌رویم که زمان اجرای آن ۰:۰۰ است.با استفاده از دکمه ی (+) به منطقه ی شش،یک ساعت زمان آبیاری میدهیم،با استفاده از دکمه ی (+) تا ۵۹ دقیقه می‌رویم و بعد از آن به یک ساعت می‌رسیم.حالا که بخش دوم از سه بخش برنامه ی B تکمیل شد،نشانگر را به سمت روزهای آبیاری میچرخانیم،و روزهایی را که می‌خواهیم در برنامه ی B آبیاری شود را تنظیم می‌کنیم.

الان ما در حالت تنظیم روزهای آبیاری هستیم که نمایشگر،برنامه ی B را نشان می‌دهد و آیکون قطره ی آب بالای روز دوشنبه،در حال خاموش و روشن شدن است.این قطره آبی که در حال خاموش روشن است به ما نشان می‌دهد که در حال تنظیم چه روزی هستیم.

ما می‌دانیم که برای مثال درخت هایمان فقط در روز چهارشنبه نیاز به آبیاری دارند.پس در روز دوشنبه نباید آبیاری انجام شود.دکمه ی (-) به معنی خیر و دکمه ی مثبت(+) به معنی بله است.پس برای دوشنبه از (-) استفاده میکنیم.

قطره ی آب روی سه شنبه می‌رود و ما در سه شنبه هم آبیاری  می‌خواهیم پس از (-) استفاده می‌کنیم.چهارشنبه روز آبیاری است پس ما از (+) استفاده می‌کنیم. و می‌بینیم که آیکون قطره ی آب روی چهارشنبه باقی خواهد ماند.برای پنج شنبه،جمعه،شنبه و یک شنبه هم از (-) استفاده می‌کنیم و می‌بینیم که آیکون قطره ی آب بر روی دوشنبه برمی‌گردد آیکون قطره آبی که روی چهارشنبه باقی مانده به ما می‌گوید که چهارشنبه تنها روز هفته است که آبیاری انجام می‌شود.

ایکون قطره آبی که خاموش و روشن می‌شود کار خاصی انجام نمی‌دهد و صرفا وجود دارد.
برای تایید کردن تنظیماتی که انجام دادید کافی است نشانگر را به هرسمتی که خواستید بچرخانید.

من معمولا آن را به سمت (RUN) برمی‌گردانم.و هنگامی که نشانگر را دوباره به سمت روزهای آبیاری برگردانید،می‌بینید که تنظیماتتان سرجایشان هستند.در این مورد چهارشنبه دارای یک قطره آب ثابت است و دوشنبه همیشه دارای یک قطره آب خاموش و روشن شونده،و شما روز چهارشنبه را دارید که برای برنامه ی B انتخاب شده است. ما در مورد اینکه چگونه با استفاده از  دکمه های (-) و (+) بین روزهای هفته جابجا شوقم صحبت کردیم.یک راه آسان تر برای این کار،استفاده از فلش های سمت چپ و راست است.
شما متوجه شده اید قطره آبی که خاموش و روشن می‌شود مانند یک مکان نما عمل می‌کند و شما میتوانید با استفاده از فلش سمت چپ،مکان نما را به سمت عقب برگردانید یا با استفاده از فلش سمت راست مکان نما را به جلو حرکت دهید.الان مکان نما روی شنبه قرار دارد.از آنجایی که می‌دانیم ما فقط به آبیاری در چهارشنبه احتیاج داریم و نمی‌خواهیم در دوشنبه آبیاری انجام شود،به جای اینکه با استفاده از (-) به عقب برگردیم،به راحتی با استفاده از فلش سمت چپ به روز  دوشنبه میرویم.

وقتی که مکان نما روی دوشنبه قرار گرفت،برای حذف آبیاری از (-) استفاده می‌کنیم.و مکان نما به صورت اتوماتیک روی سه شنبه خواهد رفت پس شما در هر زمان میتوانید مکان نما را با فلش ها جابجا کنید و ببینید قطره آب کجا باقی خواهد ماند.الان که ما روزهای آبیاری را برای برنامه ی B تنظیم کردیم و مطمئن شدیم که هر سه بخش (زمان شروع،زمان اجرا و روزهای آبیاری) تنظیم شده اند،برنامه ی B مانند برنامه ی A کامل شده و تمام سه بخش به صورت اتوماتیک اجرا خواهند شد.

مرتبط

محتوا