بازرگانی خسروی تنها وارد کننده رسمی محصولات هانتر در ایران

جستجو کردن

فروش انواع تجهیزات و محصولات هانتر به صورت تخصصی

روتورها

سیستم ST

اسپری ها

نازل ها

شیر های برقی

کنترلرها

لوازم جانبی کنترلرها

سنسورها

تنظیم ایستگاه آبپاش PGP هانتر

تنظیم ایستگاه آبپاش PGP هانتر

 

در تنظیم ایستگاه PGP یا هر آب‌پاش چرخشی هانتر ممکن است لازم داشته باشید که کمی پایین تر از قسمت معمولی آب‌پاش، به عنوان مثال به قسمت بالایی بدنه دسترسی داشته باشید. پس من قبلا پیشروی کرده ام و به اندازه ی یک دایره ی کوچک،چمن از اینجا بریده ام.

آن را برمیدارم تا قسمت های پایینی آب‌پاش و درپوش نمایان شوند تا تنظیم کردن کمی آسان تر شود.
بیایید با شناسایی برخی از قطعات در بالای آب‌پاش شروع کنیم.
اولین قسمتی که می‌خواهم به آن اشاره کنم،این فلش لاستیکی برجسته است که با نازل، جایی که آب از آب‌پاش خارج می‌شود،هم ردیف است.
این نقطه ای است که به راست یا چپ تنظیم می‌شود.
این قطعه ی مرکزی با انتهای پلاستیکی کلید استفاده می‌شود و برای درآوردن آب‌پاش از بدنه ی داخلی است.
تنظیم دیگر در اینجا تنظیم مثبت(+) یا منفی(-) است که فقط با کلید پلاستیکی برای تنظیم ایستگاه چپ کار می‌کند. ایستگاه چپ جایی است که آب‌پاش قبل از بازگشت از سمت چپ درآنجا توقف میکند.
ایستگاه راست جایی است که آب‌پاش وقتی به سمت راست می آید در آنجا توقف میکند.
دوباره می‌گویم،ایستگاه چپ فقط با کلید قابل تنظیم است ولی ایستگاه راست چندین راه دارد که برای شما توضیح خواهم داد.
پس بیایید با قرار دادن کلید روتر در داخل شکاف شروع کنیم.

یک ربع دور آن بچرخانید و مجموعه داخلی را بالا بیاورید. ما می‌دانیم که آب در نازل دقیقا اینجاست و با رفتن به سمت چپ شروع میکنیم.خواهیم دید که کمی از جایی که می‌خواهیم متوقف شود زودتر متوقف می‌شود. ولی مشکلی ندارد ما می‌توانیم با استفاده از مثبت (+) و منفی (-) تنظیمش کنیم. ولی وقتی برجک را برمی‌گردانیم متوجه می‌شویم که ایستگاه راست تقریبا هشتاد درجه از جایی که می‌خواهیم باشد، عقب تر است.
می‌توانیم به چپ بچرخانیمش، این ایستگاه چپ ماست و به سمت راست بچرخانیم، این ایستگاه راست ماست.
پس کاری که انجام می‌دهیم این است که ابتدا ایستگاه راست را بیشتر به سمت راست می‌بریم.
سعی می‌کنیم کل آب‌پاش را محکم بچرخانیم. الان می‌بینید که فلش سمت راست در ردیف سمت راست قرار گرفته ولی ایستگاه هنوز با جایی می‌خواهیم باشد خیلی فاصله دارد‌.

ولی حداقل فلش سمت راست جایی قرار دارد که ما می‌خواهیم پس من کلید را برمیدارم و درون شکاف قرارش میدهم و به سمت مثبت میچرخانمش و شما خواهید دید که حالا بیشتر به سمت چپ حرکت میکند کمی دیگر به سمت مثبت می‌رویم و همانطور که میبینید این بار زیاده روی کردم .پس برمی‌گردانم و کمی به سمت منفی میروم و به سمت راست میچرخانمش و به سمت چپ.

این همان جایی است که میخواستیم قرار بگیرد.
این یکی از راه های تنظیم آب‌پاش بود.
در مثال قبلی ما قادر بودیم که ایستگاه سمت راست را به سادگی با محکم کردن کل سر بر روی لوله کشی داخلی در جایی که می‌خواستیم تنظیم کنیم.
در صورتی که خواستید کل سر را محکم بچرخانید و نتوانستید این کار را انجام دهید مانند چیزی که می‌بینید، ایستگاه راست در اینجا متوقف می‌شود که با جایی که می‌خواهیم فاصله دارد. ایستگاه چپ مشکلی ندارد اما ایستگاه راست قبل تر از ۱۸۰ درجه توقف میکند.بنابراین در این مورد که نمی‌توانید کل آب‌پاش را به سمت ایستگاه راست سفت کنید(بچرخانید) کاری که ما می‌کنیم این است که کل قسمت بیرونی را شل کنیم و کل مجموعه داخلی را بیرون بکشیم.اکنون کاری که انجام می‌دهیم این است که مطمئن شویم روتر تمام مسیر خود را به سمت ایستگاه راست می چرخد تا زمانی که متوقف شود.
الان می‌دانیم که برجک به سمت راست می چرخد. الان می‌توانیم کل مجموعه ی داخلی را برداریم و روی کلاهک شناور کنیم و مجموعه را وقتی که فلش روی ایستگاه راست ردیف شد به سمت داخل رها کنیم.

دقیقا جایی که میخواستیم.الان میتوانید کلاهک بدنه را سرجایش پیچ کنید و حالا متوجه می‌شوید که ایستگاه راست سرجایش قرار گرفته.کلید را برمی‌داریم و دستگاه را بالا میکشیم. ایستگاه چپ در جای درست قرار ندارد.اما ایستگاه راست در جای درست قرار دارد.الان می‌توانیم با استفاده از کلید آن را در جهت مثبت تنظیم کنیم،جایی که ایستگاه چپ قرار دارد.کمی به سمت منفی برمی‌گردانیم و الان تصحیح شد.این از ایستگاه راست و این هم از ایستگاه چپ.
به خاطر داشته باشید که‌ این روش های تنظیم در کل روتورهای هانتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مرتبط

محتوا